EN      tjamcaas home page   
   
رحلت: ghahremani: فرارسیدن سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رضوان ا... تعالی علیه تسلیت باد . شادی روح مطهر امام فقید امت صلوات...
دیدار جمعی از فرهنگیان با ریاست: دیدار جمعی از فرهنگیان با ریاست مجتمع...
نشست مدیران تربیت بدنی: پنجاه و دومین نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه...
بازدید از کارخانه خوراک دام: بازدید دانشجویان مهندسی علوم دامی از شرکت تولید خوراک دام و طیور...
انتصاب: انتصاب دکتر حسین نستری نصرآبادی به سمت ریاست مجتمع اموزش عالی تربت جام با حکم وزیر علوم...
::اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور

تاریخ درج خبر:1402/02/23                                                   شناسه خبر:14020221

اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور

اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور، به میزبانی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز (ISC)، راس ساعت هشت صبح روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ که با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر کشور، معاونین وزارت عتف، حجت‌الاسلام و المسلمین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رؤسای دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور و همچنین دکتر کمال قاسمی بزدی رئیس مجتمع آموزش عالی تربت‌جام، برگزار شد، مقامات ارشد کشوری و استانی به سخنرانی پرداختند و در این مراسم با اشاره به اهداف اجلاس بر ضرورت پیشبرد امور مختلف کشور با بهره‌گیری از علم و فناوری تأکید شد.


دکتر زلفی‌گل وزیر علوم در آیین افتتاحیه این اجلاس، با بیان اینکه صداقت ویژگی جامعه دانشگاهی است، عنوان کرد: علم نور است و در وجود هر کسی که بروز و ظهور پیدا کند حتماً صدق و صفا در آن موج می‌زند.

وزیر علوم افزود: دانش توان آفرینش، قدرت کارآفرینی، هویت آفرینی، باور آفرینی، نیاز آفرینی، فرهنگ آفرینی و ثروت آفرینی می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آیین افتتاحیه این اجلاس، با تصریح بر اینکه راهی جز ارائه الگو حکمرانی علم و فناوری نداریم، خاطرنشان کرد: حکمرانی هرمی جواب نمی‌دهد اما الگوی حکمرانی نخبگانی جواب می‌دهد و نیازمند راه و روش خاص خودش است و باید حکمت محور پیش برویم.


علی باقر طاهری‌نیا رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در پنل تخصصی به تشریح آیین‌نامه تالیف و انتشار کتاب‌های درسی دانشگاهی پرداخت. همچنین عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پنل تخصصی با عنوان "فرهنگ دانشگاهی، بایدها و نبایدها" در این اجلاس گفت: اگر در زمان آرامش کرسی آزاداندیشی برگزار نکنیم، در زمان بحران دانشجویان از این رویدادها استقبال نمی‌کنند، همه مسئولان کشور از برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و حمایت کنند و لازم است روسای دانشگاه‌ها در این زمینه جدیت داشته باشند.

احمد وحیدی وزیر کشور در این اجلاس با بیان اینکه علم و فناوری از پایه‌های قدرت کشور است و منزلت کشور را در دنیا ارتقا می‌بخشد، گفت: عصر جدید، عصر صنایع دانش‌بنیان است که در کشور ما پیشگامان این حوزه در وزارت علوم دانشگاه‌ها و مراکز رشد هستند.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه رؤسای دانشگاه‌ها مهم‌ترین سکانداران عرصه تعلیم و تربیت هستند، تأکید کرد: دانشگاه‌ها نقش مهمی در تربیت نسل آینده‌ساز کشور دارند.

روابط عمومی

دسترسی سریع
وب لینک هاخراسان رضوی - شهرستان تــربت جــام، بلوار خلیج فارس، بین خلیج فارس 11 و 13، مجتمع آموزش عالی تــربت جــام
تلفن:44-05152547041 نمابر : 05152547045 کد پستی: 9571966590